بازاریابی و فروش

ارائه‌ی تصویر حقیقی از مقاصد، روشی خلاقانه برای جذب گردشگران

بسیاری از مردم برای انتخاب مقصد سفر خود، از عکس‌ها و ویدئوهایی که از اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی می‌بینند، کمک می‌گیرند، اما این عکس‌ها و ویدئوها معمولا ویرایش‌شده‌اند و در مقایسه با تجربه‌های واقعی باعث گمراهی مسافران می‌شوند. از سوی دیگر توصیه‌ها و راهنمایی‌های دوستان و آشنایان در مورد جزئیات مقاصد نیز، اغلب ناقص و پراکنده‌اند و هر کس بسته به سلیقه‌ی خود درباره‌ی مکان‌های مختلف صحبت می‌کند.

از این رو دی دی سفر این بار به‌سراغ یک استارتاپ گردشگری رفته است که با ارائه‌ ویدئوهای واقعی از تجربه‌های مسافران دیگر، تصویری واقعی از مقاصد مختلف ارائه می‌دهد. این استارتاپ نیاز دقیق مسافران را می‌داند و به آن‌ها کمک می‌کند که با اطمینان و به‌سرعت بتوانند از مقاصد مختلف اطلاعات حقیقی به دست آورند.

استارتاپ گردشگری "NaviSavi"

استارتاپ گردشگری “NaviSavi”

“NaviSavi” یک استارتاپ گردشگری نوظهور است که در سال ۲۰۱۹ در ایالت «نبراسکا» متولد شده است. “NaviSavi” یک اپلیکیشن ویدیوهای کوتاه برای سفر است که در آن کاربران و مشاغل، فیلم‌هایی را که با استفاده از تلفن‌همراه از تجربه‌های خود ضبط کرده‌اند، ارسال کرده و به اشتراک می‌گذارند. نکته جالب آن‌ است که این کلیپ‌ها تنها توسط تلفن‌های همراه گرفته می‌شوند و بدون هیچ‌گونه دست‌کاری و ویرایشی و تنها برای رساندن اطلاعات صحیح و صادقانه به سایر مسافران ارسال می‌شوند.

فیلم‌هایی که برای “NaviSavi” ارسال می‌شوند، باید از ویژگی‌های ذیل برخوردار باشند:

 • زمان فیلم ۳۰ ثانیه یا کمتر باشد.
 • فیلم‌‌ها در قالب عمودی باشند.
 • فیلم‌ها نباید سلفی و فیلتر‌شده باشند.

عکس، نقد یا محتوای حرفه‌ای در این کلیپ‌های کوتاه هیچ نقشی ندارند و هدف از ارسال این ویدیوها، نشان دادن تصاویر صادقانه‌ برای توصیف مکان‌ها یا شهرهای مختلف است. نکته جالب‌توجه آن است که افرادی که در این پلتفرم ثبت‌نام می‌کنند، بابت ارسال فیلم‌های مسافرتی خود (کلیپ‌های قدیمی و جدید)، در صورت تایید ویدئوها، مبالغی را به‌عنوان جایزه دریافت می‌کنند.

استارتاپ گردشگری “NaviSavi” همچنین یک تجربه سفر ۳۶۰ درجه، شامل برنامه‌ریزی سفر، جست‌و‌جو در مقاصد و رزرو، برای کاربران خود ایجاد می‌کند. مسافران از طریق “NaviSavi” حتی می‌توانند اطلاعاتی را از شهر خود یا آخرین تجربه‌‌ی سفر به مکان‌های دیدنی جهان را به اشتراک بگذارند.

“NaviSavi” از نقطه نظر تکنولوژی نیز در حال ساخت سیستم محتوای ویدئویی با هوش مصنوعی است تا روند تأیید کلیپ‌ها را تسریع کند. علاوه بر آن، این شرکت می‌خواهد در اپلیکیشن خود الگوریتمی برای رتبه‌بندی فیلم ها بر اساس محبوبیت، زمان ویدئو و کل بازدیدها و ذخیره‌ها ایجاد کند. این امر باعث می‌شود که کاربران به مکان‌های برتر و جاذبه‌های دیدنی دسترسی داشته باشند.

نکته‌ی دیگر درباره‌ی “NaviSavi” آن است که این استارتاپ ارائه‌دهنده‌ی رزروهای درون‌برنامه‌ای نیز است تا کاربران بتوانند به‌طور مستقیم و با هزینه بسیار کم، رزروهای خود را انجام دهند. آژانس‌های مسافرتی آنلاین برای رزروهایی که به‌عنوان واسطه بین مصرف‌کنندگان و مشاغل انجام می‌دهند، هزینه کمیسیون زیادی دریافت می‌کند، اما “NaviSavi” با این اقدام هوشمندانه‌ی خود علاوه بر کسب درآمد، به مشاغل و کاربران، به‌ویژه در بحران کرونا، کمک زیادی می‌کند.

نقاط قوت “NaviSavi”

 • علاقه‌ی مصرف‌کنندگان به محتوای ویدئویی کوتاه
 • نیاز جامعه به محتوای صادقانه و قابل‌اعتماد
 • محتوای معتبر و تولید‌شده توسط کاربران
 • پلتفرم کامل برای برنامه‌ریزی سفر
 • ایجاد فرصت‌های مشترک سودمند متقابل بین کاربران و مشاغل

نقاط ضعف “NaviSavi”

 • مسئله‌ی بارگذاری و ذخیره محتوای ویدئویی با کیفیت بالا و با سرعت پلتفرم‌های محبوب اجتماعی
 • کمبود محتوا و کاربران در اپلیکیشن
 • محدودیت‌ها و مقررات مربوط به همه‌گیری کرونا

بازاریابی و تبلیغات استارتاپ مسافرتی "NaviSavi"بازاریابی و تبلیغات استارتاپ مسافرتی “NaviSavi”

استارتاپ “NaviSavi” با ارائه جوایز نقدی که مستقیماً از اپلیکیشن بازخرید می‌شود، کاربران را برای ارسال محتوا و دعوت دوستان ترغیب می‌کند. کاربران برای ورود به این استارتاپ به چیزی جز گوشی موبایل خود نیاز ندارند و بدون داشتن دانش ویرایش یا تجربه فیلم‌برداری، می‌توانند کلیپ‌های خود را برای تیم “NaviSavi” ارسال کنند.

البته “NaviSavi” برای دعوت از کاربران از قدرت شبکه‌های اجتماعی چشم‌پوشی نکرده است. این شرکت نوپا از اینفلوئنسرها، تیم‌های خیابانی و افراد مشهور برای تبلیغات و بازاریابی استفاده می‌کند. در حال حاضر “NaviSavi” بیش از ۱۰۰ اینفلوئنسر برای تبلیغ اپلیکیشن خود دارد.

کسب درآمد استارتاپ گردشگری "NaviSavi"

کسب درآمد استارتاپ گردشگری “NaviSavi”

اپلیکیشن “NaviSavi” برای کاربران رایگان است و کسب درآمد این استارتاپ بیشتر از مدل اشتراکی مشاغل علاقه‌مند به حضور در “NaviSavi” بستگی دارد. در صورتی که کاربران از طریق اپلیکیشن “NaviSavi” محصولات مشاغل را رزرو کنند، این استارتاپ هزینه کمیسیونی با نرخ کمتری نسبت به رقبا، بین کاربران و مشاغل دریافت می‌کند. البته درآمد اصلی این اپلیکیشن از طریق تبلیغات بوده و تمام محتوای کلیپ‌های ویدیویی توسط کاربران ایجاد خواهد شد.

فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌روی “NaviSavi”

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌‌های استارتاپ گردشگری “NaviSavi”، همه‌گیری ویروس کرونا بود، چراکه این بحران حرکت اولیه‌ی این شرکت را یک سال به تاخیر انداخت، اما با توجه به آنکه دنیا دوباره در حال بازگشت به روال عادی خود است این استارتاپ به آینده‌ی خود امیدوار است. تیم جوان “NaviSavi” معتقد است که ترکیب دو امر تولید محتوای ویدئویی توسط کاربران و برنامه‌ریزی سفر در یک پلتفرم، یک ایده‌ی کاملا جدید و نوآورانه است که مصرف‌کنندگان زیادی را به‌سوی آن‌ها سوق می‌دهد.

این استارتاپ یکی از مهم‌ترین چالش‌های خود را استفاده‌ی سایر پلتفرم‌ها از محتوای ویدئویی می‌پندارند، چراکه اگر برندهای مسافراتی بسیار بزرگ تصمیم به افزودن این گونه محتوا به پلتفرم خود را داشته باشند، ممکن است “NaviSavi” در میدان رقابت با این برندها شکست بخورد، اما از آنجایی که دنیای سفر و گردشگری بسیار بزرگ است، “NaviSavi” با استفاده از روش‌ها نوآورانه مانند پاداش‌های نقدی، تکنولوژی‌های پیشرفته و سرگرمی‌های مختلف، مشتریان خود را پیدا خواهد کرد.

هدف استارتاپ "NaviSavi"

هدف استارتاپ “NaviSavi”

استارتاپ مسافرتی “NaviSavi” می‌خواهد مخاطبان خاص خود را پیدا کند و به یک منبع قابل‌‌اعتماد برای گردشگران تبدیل شود و با این کار مصرف‌کنندگان خود را برای همیشه حفظ کند. هدف استارتاپ “NaviSavi” آن است که مسافران قبل از سفر به مقاصد موردنظر خود، بتوانند تجربه‌های حقیقی و صادقانه‌ای را از طریق محتوای ویدیوئی سایر مسافران به دست آورند. در نهایت هدف اصلی “NaviSavi” ارائه یک سفر راحت، مقرون‌به‌صرفه و سرگرم‌کننده به مسافران است.

سخن پایانی

ایده‌ی تولید محتوای گردشگری توسط خود کاربران پیش از نیز توسط استارتاپ‌های گردشگری دیگر دیده شده است. مانند استارتاپ گردشگری «تراویس» (Travis) که اخیرا در دی دی سفر معرفی شده بود. واقعیت امر آن است تصاویر، فیلم‌ها و نظرات حقیقی مسافران نقش بسیار مهمی در برقراری ارتباط کاربران با مقاصد دارند، نقشی که شاید صدها ویدیو و تصویر تبلیغاتی نتوانی به‌خوبی آن را ایفا کند. در آینده‌ی نه‌چندان دور، صنعت گردشگری شاهد افزایش استارتاپ‌ها و مشاغلی خواهد بود که با برقراری یک ارتباط حقیقی با مصرف‌کنندگان ایده‌های منحصربه‌فرد خود را رشد می‌دهند.

دی دی سفر هر چهارشنبه خلاق‌ترین استارتاپ های گردشگری روز دنیا را در مقاله‌های استارتاپی خود معرفی می‌کند، اگر به این مبحث علاقه‌مندید، پیشنهاد می‌کنیم که در بخش استارتاپ‌های وب‌سایت دی دی سفر، با این استارتاپ‌ها آشنا شوید.

آخرین مقاله‌ی استارتاپی دی دی سفر: تسهیل اشتغال‌زایی در صنعت مهمان‌یاری با یک ایده استارتاپی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا