بازاریابی و فروش

بزرگ‌ترین کمپین تبلیغاتی اکسپدیا و افزودن 25 میلیون مسافر به برنامه وفاداری این برند

دی دی سفر- اکسپدیا قصد دارد بزرگ‌ترین کمپین تبلیغاتی خود در طول پنج سال گذشته را راه‌اندازی کرده و در عین حال ۲۵ میلیون مشتری را نیز به‌طور خودکار به برنامه وفاداری «اکسپدیا ریواردز» (Expedia Rewards) اضافه کند. این ۲۵ میلیون مسافر قبلا در اکسپدیا رزرو انجام داده‌اند، اما در برنامه «اکسپدیا ریواردز» (Expedia Rewards) ثبت‌نام نکرده‌اند.

این برنامه تقریبا چیزی شبیه برنامه‌ی «تریپ‌ادوایزر پلاس» (Tripadvisor Plus) از شرکت رقیب اکسپدیا یعنی «تریپ‌ادوایزر» است. در برنامه تریپ‌ادوایزر پلاس، اعضا سالانه ۹۹ دلار حق عضویت پرداخت می‌کنند و سپس به تخفیف‌‌های قابل‌توجهی برای اقامت در اقامتگاه‌های لوکس دسترسی پیدا می‌کنند اما برنامه اکسپدیا ریواردز نیازی به پرداخت حق اشتراک ندارد و مشتریانی که به‌طور خودکار ثبت‌نام می‌شوند، می‌توانند از این برنامه انصراف دهند. اعضای «اکسپدیا ریواردز» می‌توانند در سفرهای خود ۱۰درصد تخفیف گرفته و امتیاز کسب کنند.

روش تبلیغاتی کمپین جدید برند اکسپدیا

شعار تبلیغاتی جدید برند اکسپدیا، جمله‌ی «این مهم است که با چه کسی سفر می‌کنید» (It Matters Who You Travel With) است. اکسپدیا برای تبلیغ کمپین جدید خود از یک ویدیوی تبلیغاتی استفاده کرده است که در آن راوی بر جمله‌ی ” All By Myself” به‌معنی «همه کارها توسط خودم» تاکید کرده است. مفهوم این جمله آن است که اکسپدیا در تمام طول سفر همراه مسافران خود بوده و پاسخی بر جمله‌ی این مهم است که با چه کسی سفر می‌کنید، است.

برای مشاهده‌‌ی ویدیوی تبلیغاتی اکسپدیا، به این لینک مراجعه کنید.

آن طور که به نظر می‌رسد «جایگاه‌سازی مجدد» (Repositioning) برند اکسپدیا، با تغییراتی در محصولات و تعهدات بیشتر این برند به مسافران در آینده همراه خواهد بود. به‌عنوان مثال، اکسپدیا قصد دارد طرح‌های جدیدی را برای تلفن‌های همراه و دسکتاپ ارائه دهد که امکان برنامه‌ریزی تمام مراحل سفر را در یک اپلیکیشن فراهم می‌کنند. این طرح‌ها شامل رزرو پرواز، اقامت و فعالیت‌های تفریحی بوده و امکان پیگیری دریافت خسارت از بیمه مسافرتی را افزایش داده و قابلیت‌های دستیار مجازی اکسپدیا را نیز بهبود خواهد بخشید.

همچنین بر اساس تغییرات جدید اکسپدیا، مسافران می‌توانند در طول سفرهای خود، تغییرات موردنظر خود را اعمال کرده و پیشنهادهای جدیدی را از طریق سیستم هوش مصنوعی دریافت کنند.

به‌گفته‌ی مدیرعامل اکسپدیا، این کمپین تبلیغاتی که شامل رسانه‌های دیجیتال و تبلیغات تلویزیونی است از ۲۵ آپریل (۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) در مراسم «اسکار» (Oscars) ایالات متحده و از ۱۱ می (۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) در مراسم «بریت اواردز» (Brit Awards) انگلستان آغاز خواهد شد.

کمپین تبلیغاتی جهانی اکسپدیا در شرایطی آغاز می‌شود که شرکت «ایربی‌ان‌بی» (Airbnb) از اواخر فوریه ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹) یک کمپین تبلیغاتی جهانی راه‌اندازی کرده که شامل تبلیغات تلویزیونی در پنج بازار و تبلیغات دیجیتالی در سراسر جهان است.

کمپین تبلیغاتی ایر‌بی‌ان‌بی نیز همانند اکسپدیا در طول ۵ سال گذشته بی‌سابقه است. تفاوت کمپین تبلیغاتی این دو شرکت در آن است که کمپین اکسپدیا تنها بر روی همین برند متمرکز شده است و سایر برندهای زیرمجموعه خود همچون برند “Vrbo” را شامل نمی‌شود.

شما می‌توانید جدیدترین مطالب صنعت گردشگری را در وب‌‌سایت دی دی سفر مطالعه کنید.

پیشنهاد دی دی سفر: استقبال مسافران از گذرنامه‌های سلامت دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا