آمبولانسپزشکی

تعرفه آمبولانس خصوصی ۱۴۰۱

به نقل از مرکز آمبولانس ناجی، آمبولانس‌ها با وظیفه حمل و نقل بیماران در شرایط اورژانسی نقش مهمی در حفظ جان و زندگی افراد ایفا می‌کنند. در لحظات اولیه نیاز به مراقبت‌های اورژانسی و یا در شرایط حمل بیمار بدحال با شرایط بحرانی از یک بیمارستان به بیمارستان دیگر و یا از یک شهر به شهر دیگر، خدمات آمبولانس خصوصی بیشترین تقاضا را دارند.

در کنار آمبولانس‌های دولتی که عموماً برای شرایط بحرانی و فوریت‌ها خدمت‌رسانی می‌کنند استفاده از خدمات آمبولانس خصوصی نیز بسیار رایج است و مهمترین نکته در استفاده از این خدمات تعرفه آمبولانس خصوصی است که سؤال بسیاری از کاربران است.

نوشته های مشابه

تعرفه آمبولانس خصوصی

در مورد استفاده از خدمات آمبولانس خصوصی باید به این نکته اشاره کنیم که نوع آمبولانس‌های خدماتی متفاوت است و با توجه به نوع آمبولانسی که استفاده می‌شود و خدماتی که بیمار در آمبولانس دریافت می‌کند، هزینه آمبولانس خصوصی تعیین می‌شود. باید این نکته را در نظر داشته باشید که حفظ کیفیت خدمات بهداشتی و پزشکی و تداوم آن‌ها در زمان انتقال بیمار نیاز به صرف هزینه است.

در مورد آمبولانس‌های دولتی این هزینه‌ها از طریق مالیات مردم و خزانه دولت تأمین می‌شود اما در مورد آمبولانس‌های خصوصی و شرکت‌هایی چنین خدماتی را ارائه می‌کنند، تمام هزینه‌ها از جمله استهلاک خودرو‌ها، حقوق و دستمزد پرسنل، تهیه مایحتاج پزشکی و دارویی و… از طریق ارائه خدمات به کاربرانی که نیاز به خدمات آمبولانس خصوصی دارند تأمین می‌شود. به همین دلیل است که قیمت آمبولانس خصوصی نسبت به دریافت خدمات مشابه در آمبولانس‌های دولتی بیشتر است.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه آمبولانس خصوصی

از جمله مواردی که در تعیین تعرفه آمبولانس خصوصی تأثیرگذار است نوع خدماتی است که به بیمار ارائه می‌کند. معمولاً آمبولانس‌های دولتی در زمان‌های بحرانی مثل تصادفات یا ارسال بیمار از یک بیمارستان به بیمارستان دیگر با صلاح دید پزشک به انجام خدمات مشغول می‌شوند اما در مورد آمبولانس‌های خصوصی وضعیت کمی متفاوت است.

آمبولانس‌های خصوصی عموماً خدماتی را ارائه می‌کنند که لزوماً اورژانسی نیست و از دامنه وظایف آمبولانس‌های دولتی خارج است. به طور مثال انتقال بیمار بین دو بیمارستان، انتقال بیمار از شهرستانی به شهر دیگر، انتقال نوزادان با آمبولانس مخصوص حمل نوزاد، استقرار آمبولانس در اماکن خاص برای پیشگیری از حوادث احتمالی و… از جمله وظایف تعریف شده برای آمبولانس‌های خصوصی است.

تعرفه آمبولانس‌های خصوصی معمولاً تحت تأثیر عواملی چون مسافت طی شده توسط آمبولانس، شرایط بیمار، کادر پزشکی همراه آمبولانس، تجهیزات، دارو‌ها و خدمات پزشکی ارائه شده در آمبولانس و… تعیین می‌شود.

قیمت آمبولانس خصوصی در سال ۱۴۰۱

معمولاً با شروع هر سال جدید هزینه استفاده از خدمات آمبولانس خصوصی توسط بخش خصوصی تعیین می‌شود و سایر مواردی که در بخش قبل به آن‌ها اشاره کردیم در این قیمت مصوب تأثیرگذار هستند. به طور مثال در صورتی که یک بیمار بدحال با آمبولانس خصوصی حمل شود و از مراقبت‌های پزشکی خاص، دارو‌ها، تجهیزات پزشکی و… استفاده کند هزینه‌ای متفاوت با بیماری که تنها با آمبولانس حمل می‌شود خواهد داشت.

معمولاً بیمارستان‌های خصوصی از خدمات آمبولانس خصوصی استفاده می‌کنند و هزینه آمبولانس خصوصی بر اساس تعرفه‌ای که برای آن در نظر گرفته می‌شود از سوی مؤسسه یا شرکت ارائه دهنده خدمات تعیین می‌شود.

چه زمانی می‌توان از خدمات آمبولانس خصوصی استفاده کرد؟

استفاده از خدمات آمبولانس خصوصی بستگی به شرایط بیمار، تصمیم همراهان بیمار یا پزشک او خواهد داشت. همانطور که بیان شد، آمبولانس وظیفه حمل بیمار را برعهده دارد و میزان خدمات پزشکی، دارویی و تجهیزاتی که بیمار در مسیر از آن استفاده می‌کند بر هزینه آمبولانس خصوصی تأثیرگذار است.

این که چه بیمارانی از خدمات آمبولانس خصوصی استفاده کنند موضوعی کاملاً اختیاری است و به صلاح دید پزشک و همراهان بیمار بستگی دارد. معمولاً بیمارانی که نیاز به انتقال بین بیمارستان یا از شهری به شهر دیگر دارند مجبور به استفاده از آمبولانس‌ خصوصی خواهند بود.

نوع آمبولانسی که در اختیار بیمار قرار می‌گیرد و همچنین خدماتی که بیمار به آن‌ها نیازمند است از جمله خدمات پزشکی، مراقبت‌های ویژه، تجهیزات پزشکی خاص و… از جمله مواردی هستند که به میزان هزینه استفاده از آمبولانس خصوصی می‌افزایند.

بنابراین در صورتی که قصد دارید از خدمات آمبولانس خصوصی استفاده کنید، مواردی چون شرایط و وضعیت جسمی بیمار، نوع خدمات مورد نیاز، استفاده از خدمات پزشکی و… را بررسی کرده و با توجه به نوع نیاز خود اقدام به اجاره آمبولانس خصوصی نمایید.

شماره شبانه روزی آمبولانس : ۸۸۴۶۴۰۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا