سبک زندگی

برگزاری مسابقات سراسری قرآن بسیج با رقابت 20 هزار نفر

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس بیست‌وهشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن بسیج توسط دارالقرآن بسیج کشور در حال برگزاری است.

در این دوره از رقابت‌ها بیش از ۲۰ هزار نفر در مرحله مقدماتی به صورت حضوری و غیرحضوری با هم در حال رقابت هستند و برگزیدگان به مرحله بعد راه می‌یابند.

این دوره از مسابقات با برخی تحوالات روبرو بوده که برگزاری بخش‌های گروهی و خانوادگی بخشی از آن است، دور مقدماتی این رقابت‌ها در بخش‌های پایگاه‌های مقاومت و مؤسسات و به صورت خانوادگی و گروهی و همچنین انفرادی برگزار شد.

 

 

بخش فردی این رقابت‌ها در رشته‌های حفظ آیات موضوعی عفاف و حجاب ویژه خواهران، مفاهیم سوره‌های حجرات، صف و محمد از تفسیر نور حجت‌الاسلام قرائتی، رشته‌های حفظ ۳ جزء، ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۱۵ جزء و حفظ کل قرآن کریم، ترتیل‌خوانی، قرائت تحقیق و قرائت تقلیدی ویژه برادران زیر ۱۵ سال برگزار می‌شود، که نفرات برتر شهرستان‌ها به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و شروع پیک ششم، مرحله نیمه نهایی این دوره از مسابقات در استان‌هایی که به لحاظ وضعیت کرونایی در وضعیت قرمز قرار دارند ان شاء لله بلافاصله بعد از بهبود شرایط برگزار و پس از آن مرحله نهایی به صورت حضوری و متمرکز برگزار خواهد شد.

مرحله نیمه‌نهایی در استان تهران در روزهای ۷ و ۸ اسفند‌ماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا