علمی و دانشگاهی > علم و فناوری جهانفناوری

با فضانوردان ماموریت “کرو-۴” اسپیس ایکس آشنا شوید

ایستگاه فضایی بین‌المللی اخیرا در حساب کاربری خود تصاویری از فضانوردان ماموریت “کرو-۴” اسپیس ایکس منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، فضانوردان ماموریت “کرو-۴”(Crew۴) اسپیس ایکس در تصویر بالا قابل مشاهده هستند. “کرو-۴” ماموریت سرنشین‌دار بعدی شرکت اسپیس‌ایکس است که به زودی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب خواهد شد.

  فرمانده “کیل لیندگرن”(Kjell Lindgren)، خلبان “رابرت هاینز”(Robert Hines) و متخصصان ماموریت “جسیکا واتکینز”(Jessica Watkins) و “سامانتا کریستوفورتی”(Samantha Cristoforetti) از خدمه این ماموریت هستند.

ماموریت “کرو-۴” اسپیس ایکس، چهارمین پرواز سرنشین‌دار تجاری ناسا توسط فضاپیمای کرو دراگون و هفتمین پرواز کلی سرنشین‌دار مداری خواهد بود. این ماموریت برای پرتاب در ۱۵ آوریل ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده است و طی آن چهار نفر از خدمه این ماموریت از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل خواهند شد. بنا بر برنامه‌ریزی‌ها قرار است این ۴ خدمه نیز به مدت شش ماه در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور داشته باشند.

در حال حاضر خدمه ماموریت کرو-۳ اسپیس ایکس در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور دارند. این ماموریت ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۱ ساعت ۲۱:۰۳ به وقت منطقه زمانی شرقی(بامداد پنجشنبه ساعت ۰۵:۳۳ به وقت ایران) به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد.

طی ماموریت “کرو-۳” چهار فضانورد ناسا به نام‌های “راجا چاری”، “توماس مارشبورن”، “کایلا بارون” و یک فضانورد آژانس فضایی اروپا به نام “ماتیاس ماورر” برای انجام یک ماموریت شش ماهه به ایستگاه فضایی بین‌المللی رفتند. این اولین پرواز فضایی “بارون”، “چاری” و “ماورر” و سومین پرواز “مارشبورن” بود. 

این سومین ماموریت عملیاتی سرنشین‌دار اسپیس ایکس برای ناسا به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری این سازمان فضایی بود. قرار است هر ماموریت، از جمله کرو-۳، تقریبا شش ماه به طول بینجامد و اسپیس ایکس مسئول پرتاب فضانوردان و همچنین بازگرداندن آنها به زمین است. قرار است فضانوردان ماموریت کرو-۳ نیز بهار سال ۲۰۲۲ به زمین بازگردند.

نگاهی به فضانوردان ماموریت کرو-۴

با فضانوردان ماموریت

با فضانوردان ماموریت

“کیل لیندگرن”

با فضانوردان ماموریت

“رابرت هاینز”

با فضانوردان ماموریت

“جسیکا واتکینز”

با فضانوردان ماموریت

“سامانتا کریستوفورتی”

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا